فطرس
_

ویزای آمریکا چیست؟

آژانس مسافرتی فطرس

آمریکا به عنوان مقصد بسیار محبوب برای سفر و زندگی شناخته می ‌شود. افراد از سراسر جهان نه تنها به دلیل کیفیت بالای زندگی و فرصت ‌های شغلی جذب این سرزمین می ‌شوند، بلکه جاذبه ‌های گردشگری منحصر به ‌فرد آن نیز نقش بسیار مهمی در این جذابیت دارد. ایرانیان برای سفر به آمریکا باید اقدامات مربوط به درخواست ویزا را از طریق سفارت آن در سایر کشورها انجام دهند. فطرس این فرآیند را ساده‌ تر کرده و خدمات مورد نیاز برای اخذ ویزای آمریکا را از طریق سفارت آمریکا در کشورهای همسایه انجام می‌ دهد.

فطرس
_

انواع ویزای توریستی آمریکا

آژانس مسافرتی فطرس

2 نوع ویزای آمریکا برای اقامت موقت در این کشور وجود دارد :

 • ویزای B1 : برای تجارت و کسب ‌وکار
 • ویزای B2 : برای گردشگری و درمان

وزارت امور خارجه ایالات‌ متحده و وزارت امنیت داخلی، یک‌ روند سختگیرانه را نسبت ‌به صدور ویزا دنبال می ‌کنند. مهم نیست که برای کدام نوع ویزا درخواست می ‌دهید. معمولاً یک مصاحبه‌ رسمی در سفارت یا کنسولگری ایالت متحده در یکی از کشورهای همسایه روندی است که باید برای اخذ ویزا طی کنید.

ویزای توریستی B1 آمریکا

ویزای توریستی B1 درواقع یک ویزای تجاری است. برای افرادی صادر می ‌شود که برای اهداف تجاری یا کسب ‌وکار به آمریکا می‌ خواهند سفر کنند. برای اخذ ویزای B1 موقت، فرد باید واجد شرایط این نوع از ویزا باشد. ویزای تجاری به ‌طور معمول به طول ۶ ماه امکان اقامت را به فرد می ‌دهد.
فرد با اخذ این ویزا امکان فعالیت در یکی از موارد زیر را دارد :

 • شرکت در همایش ‌های علمی و تجاری
 • مذاکره با شرکای کاری
 • تنظیم قراردادهای کاری و تجاری
 • شرکت در کنفرانس ‌های آموزشی یا حرفه ‌ای
 • شرکت در رویداد به‌ عنوان سخنران
 • ملاقات با همکاران تجاری
  باید توجه داشت که با اخذ ویزای کوتاه‌ مدت، مجاز به هیچ ‌گونه فعالیت استخدامی نیستید زیرا اخذ ویزای کار کاملاً روند دیگری دارد.


ویزای توریستی B2 آمریکا

ویزای توریستی B2 آمریکا برای افرادی صادر می ‌شود که قصد دارند برای اهداف گردشگری و درمان به این کشور سفر کنند. مدت ‌زمان اعتبار این ویزا تا حداکثر ۶ ماه است.
دارنده این ویزا می ‌تواند فعالیت‌ های زیر را در طول اقامت موقت خود داشته باشد :

 • گردشگری
 • دیدار با دوستان یا اقوام
 • دریافت درمان پزشکی
 • شرکت در رویدادهای موسیقی، ورزشی و ...
  همچون ویزای B1 دارنده ویزا حق کار موقت یا دائمی در این کشور را ندارد.
  ویزای توریستی مولتی و سینگل آمریکا
  هر کدام از ویزاهای نوع اصلی، یعنی B1و B2 در 2 دسته سینگل (1 ‌بار ورود) و مولتی پل (چند بار ورود) تقسیم می ‌شوند. تفاوت این 2 نوع در تعداد ورود در دوره اعتبار ویزا است.
  برای افرادی که برای مقاصد گردشگری و غیر مهاجرتی به آمریکا سفر می کنند، مهم است که تفاوت های ویزای چند بار ورود (مولتیپل) و ویزای تک ورود (سینگل) را بدانند.

ویزای چند بار ورود :
ویزای چند بار ورود آمریکا، به مسافران و توریست ها اجازه می دهد تا در مدت اعتبار ویزا بتوانند چندین بار وارد ایالات متحده شوند و از آنجا را ترک کنند، بدون اینکه نیاز باشد برای هر بار ورود خود درخواست مجددی برای ویزا بدهند. این تنها به این معنا است که اعتبار ویزا در طول چندین سال مشخص منقضی نمی شود و به هیچ عنوان به این معنا نیست که دارنده آن حق دارد تمام سال های اعتبار ویزا را بدون محدودیت در آمریکا بماند.
معمولاً در هر بار ورود دارنده این ویزا اجازه دارد حداکثر تا ۶ ماه در آمریکا بماند. سپس آنرا ترک کرده و پس از یک وقفه دوباره می تواند به ایالات متحده بازگردد. هزینه این ویزا و مدت رسیدگی به آن نسبت به سایر ویزاهای توریستی بیشتر است.

ویزای 1 بار ورود :
ویزای 1 بار ورود به آمریکا متداول ترین نوع ویزاهای کوتاه مدت است. برای افرادی صادر می شود که تنها 1 بار و آن هم برای مقاصد گردشگری یا درمانی قصد سفر به آمریکا را در طول یک دوره طولانی حداکثر ۶ ماهه یا کمتر از آن را دارند. برخلاف ویزای چند بار ورود، ویزای 1 بار ورود به طور کلی آسان‌ تر، ارزان ‌تر و سریع ‌تر دریافت می‌ شود.

فطرس
_

شرایط ویزای توریستی آمریکا

آژانس مسافرتی فطرس

نداشتن اقامت طولانی ‌مدت در آمریکا و اثبات این ‌موضوع که با ارائه اسنادی معتبر نشان دهد شما پیش ‌از اتمام اعتبار دوره قصد بازگشت به کشور خود و ترک آمریکا را دارید، مهم ‌ترین شرطی است که برای صدور ویزا باید رعایت شود.
این اسناد و مدارک می ‌تواند شامل یکی از موارد زیر باشد :
ارائه اسناد ملکی و کاری مبنی براینکه شما را ملزم به بازگشت به وطن خود می‌ کند، اغلب جزء دلایل قانع‌ کننده برای اخذ ویزای موقت است و شانس شماره درگرفتن ویزا بالا می ‌برد.
ارائه مدارک همچون گردش حساب ماه‌ های اخیر، مدارک سهام و اسناد ملکی که با آن تمکن مالی خود را اثبات می ‌کنید. دلیل اهمیت این فاکتور به این خاطر است که افسر کنسولی را قانع کنید که از عهده خرج و مخارج خود همچنین خانواده ‌خود درطول مدت ‌زمان اقامت در امریکا بر می‌آیید. می ‌توانید با داشتن بلیت رفت ‌و برگشت و رزرو هتل به ‌خوبی این ‌موضوع را اثبات کنید.
بودجه کافی برای سفر به کشورهای همسایه برای مراجعه به سفارت آمریکا و درخواست ویزا به ‌صورت حضوری در نتیجه انجام مصاحبه، انگشت ‌نگاری و عکس ‌برداری دیجیتال از جمله شرایط همچنین اقداماتی است که برای اخذ ویزا توسط درخواست دهنده باید طی شود.
چنانچه دعوتنامه‌ای از دوستان و خانواده خود دریافت کرده باشید به ‌عنوان فاکتوری مبنی بر اینکه اقامت شما توسط میزبان تأمین می ‌شود، کمک کننده می باشد.

فطرس
_

مدارک اخذ ویزای توریستی آمریکا

آژانس مسافرتی فطرس

برخی از مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزا توریستی آمریکا عبارتند از :

 • پاسپورت معتبر: با حداقل اعتبار 6 ماه پس ‌از اقامت برنامه ‌ریزی ‌شده در آمریکا
 • تهیه عکس تازه گرفته‌ شده: عکسی که به تازگی از چهره کنونی شما با زمینه سفید گرفته شده و هیچ گونه سایه‌ای در آن وجود نداشته باشد.
 • پرداخت هزینه بررسی ویزا: رسیدی مبنی ‌بر پرداخت 160 دلار برای درخواست ویزای توریستی آمریکا که ابتدا باید آن را بپردازید تا بتوانید زبان مصاحبه را تعیین کنید و توجه کنید که در صورت لغو قرار ملاقات از سوی شما و رد شدن درخواست ویزا هزینه‌‌ای که برای ویزای آمریکا پرداخت کرده‌اید، قابل استرداد نیست.
 • جزئیات شبکه‌ های اجتماعی: تهیه و ارائه فهرستی از شبکه ‌های اجتماعی که در آن ها حساب کاربری و فعالیت دارید و هر آنچه که تا 5 سال پیش ‌از آن استفاده می‌ کردید، به همراه شماره ‌تلفن و ایمیل
 • ترجمه مدارک: تمامی مدارک اعم از سند ازدواج، شناسنامه، اسناد ملکی و بانکی‌ که تمام مدارک باید به‌ صورت ترجمه ‌شده به زبان انگلیسی باشد.
 • ویزاهای قبلی به آمریکا: تمامی مدارک قبلی مبنی‌ بر سابقه سفر به آمریکا، با پاسپورت‌ های قدیمی‌ تر باید وجود داشته باشد.
 • دعوتنامه: داشتن دعوتنامه از سوی شهروند ایالات ‌متحده، مقیم دائمی و قانونی که تأیید می‌ کند میزبان شما به‌ عنوان دوست یا اعضای خانواده خواهد بود و مکانی را برای اقامت شما در طول دوره حضورتان در آمریکا در اختیارتان می ‌گذارد.
 • اسناد برنامه سفر: شامل اسنادی که نشان می ‌دهد در چه زمانی قصد چه کاری را دارید. این مدارک می ‌تواند شامل اسناد رزرو پرواز خریداری ‌شده، تاریخ ورود و خروج و برنامه پروازهای داخلی در ایالات متحده باشد. مدارک از محل اقامت خود ارائه کنید که می ‌تواند شامل رزرو هتل، خانه اجاره‌‌ای، خانه دوستان و خویشاوندان باشد. ‌این نشان می ‌دهد که علاوه‌ بر تمکن مالی در خصوص برنامه‌ های خود به‌ صورت واضح شفاف‌ سازی می‌ کنید.
 • اسناد حمایتی: چنانچه با حمایت مالی شخص دیگری که مقیم و شهروند آمریکاست، قصد سفر را دارید مدارک آن را برای اثبات باید ارائه کنید که می‌ تواند شامل نامه‌‌‌ای که تأیید می ‌کند فرد قادر به پرداخت هزینه ‌های اقامت شما خواهد بود. نامه استخدام که حاوی جزئیات حقوق دریافتی و 3 الی 4 فیش حقوقی اخیر، نامه‌ های بانکی، گردش حساب 1 سال قبل، موجودی فعلی و موجودی روز افتتاح حساب را نشان می‌ دهد باشد.
 • اسناد ملکی: ارائه تمامی اسناد ملک هایی که در داخل و خارج از کشور خود دارید، مانند اوراق مالکیت اصلی ملک
 • مدارک شغلی: مدارک شغلی و مدارک بازنشستگی، درصد بازنشستگی گواهی ثبت شرکت و جزئیات درآمد
 • اسناد خانوادگی: شناسنامه، گواهی ازدواج، عکس خانوادگی، گواهی فرزند خواندگی، مدارک طلاق، گواهی فوت همسر به ‌صورت ترجمه ‌شده
فطرس
_

مراحل اخذ ویزای توریستی آمریکا

آژانس مسافرتی فطرس

جهت اخذ و درخواست ویزای توریستی آمریکا یا اقامت موقت ایالات ‌متحده باید مراحل زیر را طی کنید :

 

پر کردن فرم درخواست آنلاین – 160DS: این فرم را می ‌توان به‌ صورت آنلاین در وب ‌سایت کنسولگری ایالات‌ متحده پیدا کرده و پر کنید. این کار را می‌ توانید خودتان یا با کمک یک شرکت مهاجرتی معتبر همچون آژانس مهاجرتی فطرس پر کنید.
این فرم شامل 2 بخش است :
 

 • بخش اول اطلاعات هویتی مانند نام کامل، ملیت، وضعیت تأهل، تاریخ و محل تولد، شماره موبایل، ایمیل، اطلاعات پاسپورت، کار و ...
 • بخش دوم سؤالات امنیتی و اطلاعات دیگر مانند سوابق کیفری، سوابق نقض قانون به هر مورد و ...

پرداخت هزینه درخواست ویزا: هزینه بررسی و پردازش درخواست ویزا ۱۶۰ دلار است که صرف ‌نظر از اخذ یا ریجکت شدن و لغو به هر دلیل باید آن را بپردازید. علاوه ‌براین هزینه ثابت، ممکن است از شما بخواهند که هزینه صدور ویزا را نیز پرداخت کنید که تعیین این ‌مورد بستگی به رابطه ایالات‌ متحده با کشور شما دارد و مقدار آن از کشوری به کشور دیگر متفاوت است. مازاد بر این هزینه‌ ها، بودجه لازم برای مراجعه به سفارت و کنسولگری آمریکا در کشورهای همسایه ایران را نیز به هزینه‌ های ثابت اضافه کنید.

 

برنامه ‌ریزی برای مصاحبه ویزا: تمامی متقاضیان ویزا با محدوده سنی ۱۴ الی ۸۰ سال باید مصاحبه ویزا را به‌ صورت حضوری انجام دهند. زمان انتظار برای سفارت و دریافت نوبت می‌ تواند ماه‌ ها یا هفته‌ ها به طول بینجامد. درضمن تاریخ قرار ملاقات را در فرم درخواست آنلاین خود تعیین می ‌کنید که نامه تأیید مصاحبه را نیز باید درروز مصاحبه به‌ همراه داشته باشید.

ارائه مدارک و اسناد: تمامی مدارک مورد نیاز را با دقت آماده کنید و برای درخواست ویزا ارائه دهید. ارائه مدارک دقیق و منظم به کنسولگری اعلام می‌ کند که شرایط لازم برای درخواست ویزای توریستی را دارید.

 

شرکت در مصاحبه: آخرین مرحله در فرآیند درخواست ویزا شرکت در مصاحبه حضوری است. حضور به‌ موقع در روز و زمان دقیق مصاحبه و به ‌همراه داشتن تمام مدارک پشتیبان مهم است. سپس مقامی ‌که با شما مصاحبه می ‌کند بنابر سوابق سایر جزئیات مرتبط، سؤالاتی را از شما می ‌پرسد. تایم مصاحبه معمولاً کم است یعنی سعی کنید با صداقت و با جواب ‌های کوتاه اعتماد مصاحبه ‌کننده را جلب کنید.

 

اخذ ویزای توریستی آمریکا همراه با دعوتنامه: برخی از کشور های دنیا دارای قوانینی جهت ارائه انواع ویزاها به‌ ویژه ویزای توریستی هستند، که کشور آمریکا نیز از این قوانین مستثنی نیست. یکی از قوانین مهم کشورآمریکا برای افراد جهت اخذ راحت‌ تر ویزای توریستی خود، قوانین مرتبط با دریافت ویزا توسط دعوتنامه است. به‌ عنوان مثال کسانی که دارای دعوتنامه از سوی اقوام و آشنایان خود، شرکت‌ ها یا همایش‌ های بین‌ المللی می‌ باشند، می‌ توانند شانس خود را برای اخذ ویزای توریستی آمریکا افزایش داده و سریع‌ تر اقدامات مربوطه را انجام دهند.
در واقع فرد با داشتن دعوتنامه از سوی کنفرانس‌ ها، همایش های بین‌ المللی همچنین آشنایان خود در خاک کشور آمریکا، می‌ تواند راحت‌ تر کار های ویزای توریستی خود را انجام داده و شانس خود را نیز جهت اخذ ویزا افزایش دهد. به این نکته نیز توجه داشته باشید که یکی از مهم‌ ترین شرایطی که فرد می‌ تواند با داشتن آن جهت ارسال دعوتنامه اقدام نماید، اثبات تمکن مالی مناسب خود به کشور آمریکا می‌ باشد. فرد ارسال‌ کننده دعوتنامه باید دارای وضعیت اقتصادی بسیار مناسبی در آمریکا بوده و بتواند هزینه‌ های فرد دعوت شده همچون هزینه خوراک، جا به‌ جایی  را داشته و قادر به فراهم کردن منزلی جهت سکونت موقت مهمان خود باشد.

 

سفارت های آمریکا برای ایرانیان: متقاضیان مقیم ایران برای انجام مصاحبه حضوری می توانند به هر سفارتخانه یا کنسولگری آمریکا در کشورهای دیگر مراجعه کنند. اما پیش از سفر به کشورهای دیگر برای تکمیل روند دریافت ویزای خود ابتدا باید فرم درخواست آنلاین ذکر شده را تکمیل کرده، وقت سفارت و زمان مصاحبه حضوری خود را تعیین کنید.
3 سفارتخانه اصلی که ایرانیان بیشترین مراجعه را به آن دارند سفارتخانه ایالات متحده در شهر آنکارا ترکیه، شهر ایروان در ارمنستان و دبی در امارات است. از مزایای رجوع به این سفارتخانه ها، کارکنان فارسی زبان آن است که به خوبی با شرایط ایرانیان و رابطه 2 کشور آشنا هستند. شرایط روند دریافت ویزا بدین گونه برای ایرانیان آسان تر می شود.
توصیه می شود متقاضیان به صورت کامل وب سایت سفارت یا کنسولگری ایالات متحده را در کشور مورد نظرشان بررسی کنند. انجام انگشت نگاری اغلب به سرعت انجام می شود اما بررسی سایر مدارک نیاز به زمان بیشتری دارد، که از چند روز تا چند هفته می تواند به طول بیانجامد.

 

وقت سفارت آمریکا: دریافت وقت سفارت آمریکا، یکی از مهم‌ ترین و اصلی‌ ترین مراحل جهت سفر به آمریکا و اخذ اقامت موقت در هر یک از شهر های این کشور می‌ باشد. همان‌ طور که می‌ دانید کشور آمریکا در داخل ایران دارای سفارت نبوده و ایرانیانی که قصد اخذ ویزای غیر مهاجرتی برای این کشور را دارند، باید به یکی از کشورهای همسایه همچون ترکیه، امارات یا عربستان سفر کرده و اقدامات خود را در سفارت آنجا انجام دهند. اولین مرحله جهت دریافت وقت سفارت آمریکا برای ویزاهای غیر مهاجرتی، تعیین ملیت، پر نمودن دقیق و صحیح فرم 160DS می‌ باشد. جهت پر کردن این فرم نیز نیاز به یک اکانت شخصی داشته و پس‌ از ساخت اکانت، سؤالات موجود در فرم را به طور دقیق پاسخ دهید. از جمله سؤالات موجود در فرم  160DS می‌ توان به نام و نام خانوادگی، ایمیل فعال، تاریخ تولد، آدرس و تلفن صحیح، اطلاعات پاسپورت، اطلاعات شغلی، اطلاعات خانواده، اطلاعات همسر و ... پرداخت.
با تکمیل این فرم و پرداخت هزینه‌ های درخواستی و ارسال آن، اولین وقت مورد نظر در سفارت آمریکا برای شما به نمایش گذاشته می‌ شود. لازم به ذکر است که وقت فوری برای سفارت آمریکا وجود نداشته، تمامی وقت‌ ها به‌ صورت آنلاین و با توجه به برنامه‌ ریزی زمانی ارائه می‌ شوند.

 

مصاحبه ویزای توریستی آمریکا: یکی از مراحل جهت اخذ ویزای توریستی آمریکا، شرکت در مصاحبه با افسر پرونده است. بر اساس اینکه شما چه ویزایی را درخواست داده‌اید، در جلسه مصاحبه سؤالاتی از شما پرسیده خواهد شد که باید با تسلط کامل به این سؤالات جواب دهید. در غیر این صورت در مصاحبه رد شده و امکان دریافت ویزا برای شما وجود نخواهد داشت.
برای مثال در مصاحبه ویزای توریستی آمریکا، چند سؤال مهم از شما پرسیده خواهد شد :

هدف شما برای دریافت ویزای توریستی آمریکا چیست؟
آیا قبلاً هم با هدف گردشگری، کار یا تحصیل به کشور آمریکا سفر کرده‌اید؟
آیا در حال حاضر دوست یا خویشاوندی در کشور آمریکا دارید؟
قرار است از کدام یک از مناطق کشور آمریکا در حین سفر خود دیدن کنید؟
چرا دقیقاً در این زمان به خصوص تصمیم گرفته‌اید که برای اخذ ویزای توریستی آمریکا اقدام نمایید؟
تا چه مدت می‌خواهید در کشور آمریکا بمانید؟
شما چگونه می‌خواهید هزینه مالی مسافرت خود را تأمین کنید؟

توجه داشته باشید نحوه پاسخ شما به این سؤالات شانس شما جهت دریافت ویزای توریستی آمریکا را تعیین می‌کند. بنابراین حتماً قبل از شرکت در مصاحبه با افراد متخصص و مشاورین زبده همانند مشاورین مجموعه فطس در ارتباط باشید تا کلیه سؤالاتی که قرار است در جلسه مصاحبه ویزای توریستی آمریکا از شما پرسش شود را برای شما توضیح داده حتی پاسخ‌ ها را در اختیار شما قرار دهند تا بدون هیچ مشکلی بتوانید این مرحله را رد کنید.

فطرس
_

مدت اعتبار ویزای توریستی آمریکا

آژانس مسافرتی فطرس

مدت اقامت استاندارد برای ویزای سینگل تا ۶ ماه است که می‌ توان آن را تا ۱‌ سال نیز تمدید کرد، اما تنها 1 ‌بار اجازه ورود و خروج در طی این مدت به دارنده ویزا داده می ‌شود.
درحالی که در ویزای مولتیپل دوره اعتبار بین ۱ تا ۱۰ سال معتبر است و تا زمانی که تعداد کل روزهای سپری‌ شده در 1 ‌سال بیش ‌از ۱۸۰ روز نباشد، می ‌توان در طی مدت ده سال چندین‌ بار از آن استفاده کرد. مدت ‌زمان ویزای توریستی ایالات‌ متحده بنابر نیازهای مسافر و مواردی که توسط مقامات تعیین می‌ شود متغیر است، اما مسئله‌‌ای که اهمیت دارد ارائه طیف وسیعی از اسناد پشتیبانی مالی برای اثبات این که می ‌توانید هزینه اقامت خود را تأمین کنید.

فطرس
_

هزینه ویزای توریستی آمریکا

آژانس مسافرتی فطرس

نمی توان عدد ثابتی را تحت عنوان هزینه ویزای توریستی آمریکا اعلام کرد، چرا که به هزینه های مربوط برای اخذ ویزای توریستی آمریکا با توجه به این موضوع که ایالات متحده در ایران دارای سفارت نیست. هزینه های سفر و اقامت به یکی از کشورهای همسایه همچون ترکیه، ارمنستان و امارات نیز اضاقه می شود. به همین دلیل این هزینه بسیار متغیر است.

تمکن مالی در دریافت ویزای توریستی آمریکا: یکی از مهم ترین مدارکی که در اخذ ویزای گردشگری آمریکا لازم است ارائه دهید، نامه تأییدیه تمکن مالی شما از بانک است. به این منظور لازم است گردش حساب 3 الی 6 ماه اخیر خود، اسناد ملکی، برگه های رسمی سهام و مدارکی از این قبیل را به افسر پرونده خود ارائه دهید.
تهیه بلیط رفت و برگشت همچنین رزرو محل اقامت خود یکی از مواردی است که می تواند مسیر دریافت ویزای توریستی آمریکا را برای شما آسان تر کند.
اگر با هدف دیدار با دوستان و آشنایان خود به آمریکا سفر می کنید، می توانید با ارائه 1 دعوتنامه رسمی به افسر پرونده خود ثابت کنید که در طول مدت اقامت خود در خانه این افراد حضور داشته و آنها هزینه‌ های اقامت شما در خاک آمریکا را در این مدت به عهده خواهند گرفت.
به طورکلی می توان گفت میزان تمکن مالی برای اخذ ویزای گردشگری آمریکا وابسته به مدت زمان حضور شما در این کشور بوده و برای یک سفر ۱۵ روزه، حداقل ۴ الی ۵ هزار دلار آمریکا نیاز خواهید داشت.

فطرس
_

مدت‌ زمان صدور ویزای توریستی آمریکا

آژانس مسافرتی فطرس

پس ‌از این ‌که مصاحبه حضوری در سفارت یا کنسولگری را به پایان رساندید، باید منتظر پردازش و بررسی درخواست خود شوید. زمان پردازش درخواست بستگی به نوع درخواست ویزا دارد که تا چند ماه می ‌تواند به طول بیانجامد. پس ‌از دریافت ویزا ترتیبات سفر خود را انجام دهید.
توصیه می شود برای افزایش شانس خود در دریافت ویزای توریستی، از خدمات فطرس استفاده کنید.

فطرس
_

دلایل ریجکت شدن ویزای توریستی آمریکا

آژانس مسافرتی فطرس

طبق قوانین مهاجرت ایالات‌ متحده تنها افسران کنسولی در سفارتخانه‌ ها و کنسولگری مختارند که درخواست ویزا را تأیید یا رد کنند. اگر درخواست ویزای شما رد و ریجکت شود، معمولاً دلایل آن طبق دلایل قانونی یا مبتنی بر آن رد شده و این دلایل به شما اطلاعات داده می ‌شود.
از رایج‌ ترین دلایل رد درخواست ویزا به ‌شرح زیر است :

 • وجود نقص در اسناد پشتیبانی
 • درخواست شرایط ویزا با قصد مهاجرت
 • مشکل در هزینه‌ ها
 • اظهارات نادرست و غیر صادقانه
 • حضور غیرقانونی در ایالات متحد
 • دلایل امنیتی و سایر موارد
فطرس
_

اعتراض به ریجکت ویزای توریستی آمریکا

آژانس مسافرتی فطرس

با برطرف نمودن مشکلات موجود که سبب ریجکت شدن درخواست شما شده است، این امکان وجود دارد که مجدداً درخواست اخذ ویزا را ارائه نمایید. توصیه می شود در صورت ریجکت شدن از یک کنسولگری به یک کنسولگری دیگر مراجعه نکنید، چرا که این موضوع سبب افزایش شانس دریافت ویزا نخواهد شد. تمامی فرم ها به صورت متمرکز و رایانه‌ای بوده با قوانین یکسانی بررسی می شوند و تنها افسر پرونده شما تغییر خواهد کرد.

فطرس
_

افزایش شانس دریافت ویزای توریستی آمریکا

آژانس مسافرتی فطرس

بدون شک دریافت ویزای توریستی آمریکا متقاضیان بسیاری دارد، جهت افزایش شانس خود در دریافت ویزای این کشور به موارد زیر توجه داشته باشید :
یکی از راه‌ های افزایش شانس جهت اخذ ویزای توریستی آمریکا، سفر به دیگر کشورهای دنیا و تشکیل تاریخچه سفر است. اگر شما دارای تاریخچه‌ای غنی از سفر باشید، به‌ راحتی می ‌توانید به کشور آمریکا درخواست اخذ ویزای توریستی داده و به تمام شهرهای این کشور سفر کرده و از جاذبه‌ های آن دیدن نمایید.
یکی دیگر از راه‌ های افزایش شانس، تعیین هدف سفر متناسب با فعالیت‌ های خود است که می ‌توانید از تورهای اتوبوسی برای سفر به کشورهای مختلف برای این هدف استفاده نمایید.
یکی دیگر از راه‌ های افزایش شانس که بسیار طولانی و پر هزینه بوده برای همه مناسب نمی ‌باشد، سفر به مدت 1 یا 2 سال به کشورهای دور از کشور مبدأ است.
اگر می ‌خواهید شانس شما برای دریافت ویزای توریستی آمریکا بیشتر از سایر افراد باشد، باید در هنگام مصاحبه با افسران ویزا به‌ صورت کاملاً صادقانه و ساده به پرسش‌ های آنها پاسخ داده و از تعریف داستان‌ های پیچیده، وجود ترس، نگرانی همچنین لرزش در صدا خودداری کرده و آرامش خود را در هنگام پاسخ به سؤالات حفظ نمایید.

 

شانس اخذ ویزای توریستی آمریکا: مهاجرت به کشوری مانند آمریکا آرزوی خیلی از شما است و قطعاً می ‌دانید که می ‌توانید در این کشور شرایط خوبی داشته باشید. اما به هر حال قبل از اینکه تصمیم بگیرید به طور دائمی یا طولانی مدت در کشور زندگی کنید، بهتر است که به عنوان یک توریست وارد آنجا شوید و شرایط را بسنجید. شاید آمریکا یک کشور عالی باشد اما برای شما مناسب نباشد،‌ به خاطر همین خیلی از شما به این فکر می ‌اُفتید که سفری به آمریکا داشته باشید و ویزای توریستی بگیرید.
از طرفی ویزای توریستی هم به این آسانی به دست نمی‌آید. یک سری عوامل هستند که می‌ توانند به شما کمک کنند تا شانستان برای ورود به این کشور افزایش پیدا کند. اینکه انتخاب می‌کنید از چه نوع ویزایی استفاده کنید، هم می ‌تواند در افزایش شانس شما تاثیرگذار باشد. یکی از ویزاهایی که شاید خیلی از افراد بدون نیاز داشتن به شرایط خاصی بتوانند به آن دست پیدا کنند، ویزای توریستی است اما سؤال اینجاست که چگونه شانس اخذ ویزای توریستی آمریکا را بالا ببریم.
همه چیز کاملاً ساده است. اگر می ‌خواهید شانس خود را در این باره بالا ببرید، باید شرایطی که دولت آمریکا برای اخذ ویزای توریستی در نظر گرفته است را دارا باشید. از این طریق می ‌توانید به این ویزا دست پیدا کنید. مثلاً اینکه سند ملکی معتبر ارائه دهید و اثبات کنید که گردش مالی بالایی در چند ماه اخیر داشته‌اید و مدت زمانی که با ویزای توریستی در آمریکا هستید، هیچ مشکل مالی نخواهید داشت. اگر هم کسی برای شما دعوتنامه فرستاده باشد، یعنی شانس اخذ ویزا خیلی بالاتر خواهد رفت.

 

تأثیر سابقه سفر در دریافت ویزای توریستی آمریکا: آمریکا کشور بسیار قدرتمندی در جهان شناخته شده است، که اگر چه سالانه مسافرین زیادی به این کشور وارد می ‌شوند اما برای ارائه ویزای توریستی سخت‌ گیری‌ های خاص خود را دارد. به همین دلیل است که شما باید روش ‌هایی را در پیش بگیرید تا شانس دریافت ویزای توریستی آمریکا برای شما بالا برود.
برای مثال در کنار مدارکی که ارائه می کنید پیشنهاد ما این است که حتماً سابقه سفر یا تراول هیستوری را نیز لحاظ کنید. در صورتی که قبلاً سفر‌هایی با هدف کار، تحصیل یا گردشگری به کشور‌های اروپایی داشته‌اید حتماً یک گزارش کاملی از این سفر‌ها لحاظ کنید. در صورتی که می‌ خواهید به کشور آمریکا وارد شده و به دنبال ویزای توریستی هستید، کارشناسان ما در فطرس یک سابقه سفر بسیار عالی براساس رزومه سفر‌های قبلی شما مطابق با قوانین آمریکا تهیه کرده و آن را در اختیار شما قرار می‌ دهند.
برای بالا بردن شانس خود در اخذ ویزای توریستی آمریکا و سهولت در روند آن بر دانش، تخصصص و تجربه کارشناسان فطرس تکیه کنید. کارشناسان ما پاسخگوی شما عزیزان هستند.