فطرس
_

آفریقای جنوبی

آژانس مسافرتی فطرس

کشورآفریقای جنوبی در جنوبی ترین قسمت قاره آفریقا، در میان دو اقیانوس اطلس و هند واقع شده است. جمعیت مهاجران خارجی که ویزای آفریقای جنوبی را دریافت کرده و وارد این کشور می شوند سالانه درحال افزایش است، که همین موضوع باعث ایجاد تنوع نژادی بسیار گسترده در این کشور شده است. خوب است بدانید که این کشور جزء معدود کشورهای آفریقای جنوبی است، که هرگز جنگی در آن صورت نگرفته است.

فطرس
_

ویزای آفریقای جنوبی چیست؟

آژانس مسافرتی فطرس

ویزای آفریقای جنوبی علاوه بر فراهم کردن امکان بازدید و لذت بردن از جاذبه های توریستی آفریقای جنوبی به دلایل زیادی از جمله پایین بودن هزینه های زندگی و تحصیل، وجود فرصت های شغلی بسیار و بالا بودن درآمد مشاغل، تبدیل به یکی از محبوب ترین کشورها برای سفر یا اقامت شده است.
دولت این کشور ماهانه مبلغی را به عنوان کمک هزینه به شهروندان و مقیمان بین المللی خود پرداخت می کند، که این مسئله به یکی از مهم ترین مزایای اخذ کارت اقامت آفریقای جنوبی می باشد.
ویزای آفریقای جنوبی دیگر به‌ صورت الکترونیکی (e-visa) صادر نمی ‌شود و شما برای اخذ ویزای این کشور باید وقت سفارت بگیرید! با اینکه ویزای آفریقای جنوبی به‌ صورت لیبل دار صادر می ‌شود، ولی شرایط سخت ‌گیرانه‌ای ندارد و شما م ی‌توانید بدون نیاز به تمکن مالی بالا و تراول هستوری اقدام به اخذ ویزای این کشور کنید! اما چگونه می ‌توان این کار را انجام داد؟

فطرس
_

هزینه ویزای آفریقای جنوبی

آژانس مسافرتی فطرس

هزینه ویزای آفریقای جنوبی بسته به نوع ویزایی که درخواست می ‌دهید متفاوت است. با این ‌حال علاوه بر هزینه درخواست ویزای توریستی این کشور که 450 هزار تومان است نباید از هزینه 57 یورویی انگشت ‌نگاری نیز غافل شد! تمامی این هزینه ‌ها در روز وقت سفارت از شما به صورت نقدی دریافت خواهد شد.

فطرس
_

مراحل اخذ ویزای فریقای جنوبی

آژانس مسافرتی فطرس

 • هدف از سفر خود را مشخص کنید.
  با تعیین هدف سفرتان به کشور آفریقای جنوبی، نوع ویزای درخواستی شما نیز مشخص می‌ شود.
 • فرم درخواست ویزا را به طور کامل پر و امضا کنید.
  به ‌روزترین فرم درخواست ویزای آفریقای جنوبی را از همینجا دانلود سپس پر و امضا کنید. دقت داشته باشید که فرم درخواست باید بدون هیچ نقصی پر شود، در غیر این صورت منجر به ریجکت ویزا خواهد شد.
 • وقت سفارت بگیرید.
  از سایت کارگزاری (VFS) یک ‌وقت سفارت رزرو کنید و در روز قرار ملاقات، تمامی مدارک خود را به کارگزاری تحویل دهید.
 • منتظر بمانید تا جواب ویزا برای شما ارسال شود.
  پس از طی کردن تمامی این مراحل باید منتظر بمانید تا جواب ویزای آفریقای جنوبی برای شما ارسال شود.
فطرس
_

شرایط اخذ ویزای آفریقای جنوبی

آژانس مسافرتی فطرس

ویزای آفریقای جنوبی با اینکه برای ایرانیان به صورت لیبل دار صادر می‌ شود، ولی شرایط خاصی برای صدور ندارد! البته برای اخذ ویزای این کشور باید حداقل 50 میلیون تومان تمکن مالی به سفارت این کشور ارائه دهید.
اثبات تمکن مالی به سفارت آفریقای جنوبی نیازی به مدارک ملکی و شغلی ندارد. شما فقط باید پرینت گردش 3 ماه آخر حساب بانکی خود را به سفارت ارائه دهید.

فطرس
_

مدارک ویزای توریستی آفریقای جنوبی

آژانس مسافرتی فطرس

 • فرم تکمیل و امضا شده درخواست ویزا (فرم باید با خودکار مشکی پر شود)
 • اصل گذرنامه فعلی (حداقل با 6 ماه اعتبار همراه با 2 صفحه خالی)
 • 2 قطعه عکس ۳.۵ ✖ ۴.۵ (همراه با پس زمینه سفید، چهره‌ای کاملاً مشخص و حداکثر برای 6 ماه گذشته)
 • دعو‌تنامه (در صورت موجود بودن)
 • گواهی تولد (برای کودکان زیر 18 سال)
 • سند ازدواج (در صورت موجود بودن)
 • مدارک شغلی (گواهی اشتغال به کار، فیش حقوقی، جواز کسب، اظهارنامه مالیاتی، لیست واریزی حقوق کارمندان، مدارک تأسیس شرکت)
 • مدارک مربوط به تمکن مالی از قبیل گردش حساب (گردش حساب باید به لاتین و برای ۳ ماهه اخیر باشد، تمکن مالی هم باید به دلار بیان شود)
 • بیمه مسافرتی معتبر
 • بلیت رفت‌ و برگشت هواپیما (برای رزرو بلیت هواپیما، می ‌توانید از خدمات گروه فطرس استفاده کنید)
 • برگه تأیید رزرو هتل (برای افرادی که دعوتنامه ندارند یا با داشتن دعوت نامه باز هم می‌ خواهند در هتل اقامت کنند)

نکته : مدارک افراد زیر 18 سال نیاز به مهر تأییدیه وزارت امور خارجه و دادگستری دارد. تمامی مدارک باید به زبان انگلیسی ترجمه شود.

فطرس
_

اعتبار ویزای آفریقای جنوبی

آژانس مسافرتی فطرس

اعتبار ویزای آفریقای جنوبی می‌ تواند بسته به نوع ویزا از 90 روز تا چند سال باشد! اما ویزای توریستی این کشور حداکثر 90 روز اجازه اقامت به شما در این کشور را می ‌دهد.

فطرس
_

جواب‌ دهی به ویزای آفریقای جنوبی

آژانس مسافرتی فطرس

بسته به ویزایی که از سفارت آفریقای جنوبی درخواست می‌ دهید، مدت ‌زمان جوابدهی به پرونده شما می ‌تواند متفاوت باشد. اما ویزای توریستی آفریقای جنوبی 5 تا 10 روز کاری زمان می ‌برد تا توسط سفارت این کشور صادر شود.

فطرس
_

وقت سفارت آفریقای جنوبی

آژانس مسافرتی فطرس

برای اینکه بتوانید پرونده ویزای خود را به کارگذاری (VFS) به همراه کلیه مدارک تحویل دهید و اطلاعات بیومتریک خود را ثبت ‌کنید، به وقت سفارت نیاز دارید! وقت سفارت آفریقای جنوبی مصاحبه ندارد. شما فقط برای تحویل مدارک و ثبت اطلاعات بیومتریک خود به دفتر این شرکت مراجعه می کنید. این کارگزاری فقط پرونده ویزای شما را به سفارت ارسال می‌کند و سفارت این کشور در تهران تصمیم نهایی را می گیرد.

فطرس
_

انواع ویزای آفریقای جنوبی

آژانس مسافرتی فطرس

ویزای آفریقای جنوبی بر اساس هدف سفری متقاضی به انواع توریستی، کار، تحصیلی، ترانزیت و بازنشستگی تقسیم می ‌شود که ما هرکدام را به ‌صورت جداگانه برای شما شرح می ‌دهیم :

ویزای توریستی آفریقای جنوبی
ویزای توریستی آفریقای جنوبی که نوعی ویزای کوتاه مدت به حساب می‌آید به شما اجازه می‌ دهد 90 روز در این کشور اقامت داشته باشید.
این ویزا برای اهداف زیر صادر می شود :

 • بازدید از خانواده یا دوستان
 • بازدیدهای تجاری
 • درمان پزشکی
 • تحقیق علمی
 • برای شرکت در یک کنفرانس یا فعالیت ‌های خیریه یا داوطلبانه
 • برای شرکت در یک رویداد ورزشی
 • برای شرکت در برنامه تحصیلی ( آموزش زبان، اردو‌های آموزشی دانشجویی یا دانش‌آموزی و ...) تا حداکثر 3 ماه
 • برای ملحق شدن به همسری که با مجوز کار یا تحصیل در آفریقای جنوبی است.
 • برای پیوستن به والدینی که با مجوز کار یا تحصیل در آفریقای جنوبی هستند.
 • برای الحاق به نامزدتان در آفریقای جنوبی، به‌قصد ازدواج تا 90 روز

ویزای کار آفریقای جنوبی
ویزای کار آفریقای جنوبی برای آن دسته از افرادی است، که از یک شرکت یا مؤسسه در این کشور پیشنهاد کار داشته باشند یا بخواهند در این کشور کارآفرینی کنند!
ویزای کار آفریقای جنوبی خود 4 زیر مجموعه دارد.

 • ویزای کار عمومی (General)
  این ویزا تنها زمانی صادر می‌ شود که هیچ شهروندی از آفریقای جنوبی با مهارت ‌های مربوطه برای آن موقعیت شغلی در دسترس نباشد.
 • ویزای کار مهارت ‌های خاص (Critical skills)
  هرساله لیستی از مشاغلی که در آنها کشورآفریقای جنوبی نیاز به نیروی کار ماهر و متخصص دارد توسط وزارت کشور آفریقای جنوبی منتشر می ‌شود! شرکت ‌های این کشور نیز می‌ توانند بر اساس لیست مهارت‌ های مورد نیاز و توانایی ‌های متقاضیان ویزای کار اقدام به استخدام افراد کنند.
 • ویزای کاری انتقال درون شرکتی (Intra-company transfer)
  این نوع مجوز برای کارمندان شرکت ‌های چند ملیتی که مایل به انتقال از یک شعبه خارجی به شعبه داخلی آفریقای جنوبی هستند صادر می ‌شود.
 • ویزای کار کارفرمایان (Corporate visa)
  اگر شرکتی بخواهد نیروی کار مورد نیاز خود را از خارج استخدام کند، باید از ویزای کار کارفرمایان استفاده نمایید. در این نوع ویزا شرکت مورد نظر باید دلایل تأمین نیروی کار خود از کارگران و کارمندان خارجی را به اداره کار این کشور توضیح دهد، اثبات کند که از هیچ نیروی کاری در داخل آفریقای جنوبی برای این موقعیت شغلی وجود ندارد.

ویزای ترانزیت آفریقای جنوبی
ویزای ترانزیت آفریقای جنوبی برای افرادی است، که می ‌خواهند در یکی از فرودگاه‌ های این کشور توقف کوتاه مدت 24 تا 96 ساعته برای تغییر مسیر یا هواپیما داشته باشند!

ویزای بازنشستگی آفریقای جنوبی
ویزای بازنشستگی آفریقای جنوبی برای افرادی صادر می ‌شود، که می ‌خواهند دوران بازنشستگی خود را در این کشور بگذرانند! برای اخذ این ویزا حتماً باید فرد متقاضی در کشور آفریقای جنوبی سرمایه گذاری کند و سن مشخصی داشته باشد.

فطرس
_

جدول اطلاعات ویزا‌های آفریقای جنوبی

آژانس مسافرتی فطرس

نوع ویزا

توریستی

هزینه ویزا

450000 هزار تومان

اعتبار ویزا

90 روز

مدت زمان صدور

10 روز کاری

فطرس
_

پیگیری ویزای آفریقای جنوبی

آژانس مسافرتی فطرس

برای پیگیری ویزای آفریقای جنوبی باید وارد سایت (VFS) این کشور شوید. در این سایت می ‌توانید در بخش «Track your application» با وارد کردن
کد پیگیری (Reference Number) پرونده و نام خانوادگی خودتان، از آخرین وضعیت درخواست ویزا با خبر شوید.

فطرس
_

فرم درخواست ویزای آفریقای جنوبی

آژانس مسافرتی فطرس

برای درخواست ویزای توریستی آفریقای جنوبی، کافیست فرم درخواست ویزای این کشور را دانلود کنید.

فطرس
_

تمدید ویزای توریستی آفریقای جنوبی

آژانس مسافرتی فطرس

ویزای آفریقای جنوبی قابل تمدید نیست. بنابراین اگر اعتبار ویزا به پایان رسیده باشد، متقاضی باید جهت درخواست ویزای مجدد اقدام کند.

فطرس
_

دلایل ریجکت شدن ویزای آفریقای جنوبی

آژانس مسافرتی فطرس

ریجکت شدن ویزا آفریقای جنوبی می‌ تواند دلایل متعددی داشته باشد. از مهم ترین دلایل ریجکت شدن ویزای آفریقای جنوبی، می‌توان به ناقص بودن مدارک اشاره کرد. در صورتی که درخواست ویزا آفریقای جنوبی را از طریق فطرس انجام دهید، می ‌توانید اطمینان حاصل کنید که کارشناسان ما به صورت 24 ساعته پاسخگوی سؤالات و ابهامات شما هستند. به راحتی می ‌توانید پیگیری ویزای آفریقای جنوبی را از طریق آنها انجام دهید.

فطرس
_

نکات مهم ویزای آفریقای جنوبی

آژانس مسافرتی فطرس

متقاضیان ویزای توریستی آفریقای جنوبی باید توجه داشته باشند که :

 • چنانچه برای بار اول این نوع ویزا را دریافت می ‌کنند، باید درخواست خود را 1 ماه یا در زمان نزدیک تر به تاریخ سفر ارائه دهند.
 • درخواست ویزا باید توسط متقاضی به صورت حضوری ارائه شود.
 • تا زمان رسیدگی به درخواست، اصل گذرنامه به فرد بازگردانده نمی ‌شود. تنها خدمه کابین و خلبان می ‌توانند گذرنامه خود را 2 روز کاری پس از ارائه درخواست، تحویل بگیرند.