_

سوالات متداول

آژانس مسافرتی فطرس

در هر پرواز، میزان بار مجاز چقدر است؟

میزان مجاز بار به کلاس پرواز و کلاس نرخی بلیط بستگی دارد. هنگام خرید آنلاین بلیط هواپیما می‌ توانید میزان بار مجاز را در اطلاعات بلیط ببینید. طبیعی است که اگر میزان بارتان بیش از حد مجاز باشد، باید جریمه پرداخت کنید.

در پرواز داخلی یا خارجی، امکان تغییر نام و نام خانوادگی در بلیط سیستمی وجود ندارد. اما در بلیط چارتر، برخی از چارترکننده‌ها این تغییر را می‌ پذیرند.

وقتی از فُطرُس بلیطتان را رزرو می‌ کنید، خیالتان آسوده است که فقط امکان استرداد وجه در صورت کنسل کردن بلیط سیستمی وجود دارد. میزان جریمه را هم هنگام رزرو آنلاین بلیط هواپیما در قسمت قوانین استرداد بخوانید. میزان جریمه به نوع بلیط، کلاس پروازی، کلاس نرخی و … بستگی دارد.

تهیه بلیط چارتری هواپیما از چند ماه قبل برای مسافران امکان پذیر است. اما اگر در زمان‌ های خلوت سال سفر می‌ کنید، بهتر است خرید یا رزرو بلیط هواپیما خود را در روزهای پایانی انجام دهید زیرا، گاهی ارزان ترین نرخ بلیط هواپیما را می‌ توانید در روزهای نزدیک به پرواز خریداری کنید.

با این که نرخ بلیط هواپیما کودکان به کلاس پروازی و قیمت آن، بستگی دارد اما به صورت معمول، نرخ بلیط هواپیما کودکان ۵۰ تا ۷۵ درصد قیمت بلیط هواپیما بزرگسالان است. برای نوزادان زیر ۲ سال نیز معمولاٌ، قیمت بلیط هواپیما ۱۰ درصد قیمت بلیط هواپیما بزرگسالان است.

در پرواز بین المللی امکان انتخاب صندلی برای ایرلاین های خارجی وجود دارد (امارات، قطر، ترکیش، لوفت هانزا، اتریشی و …) در ایرلاین های داخلی فقط هواپیمایی ماهان برای پرواز خروجی این امکان را دارد.

شرایط و قوانین استرداد تمام تورهای مسافرتی، به قوانین پرواز و هتل بستگی دارد. درصد جریمه کنسلی ثابت و مشخصی برای تمام تورها ارائه نمی شود.

بله، می ‌توانید با شماره گیری 021-88899111 داخلی 401 بخش رزرو هتل در آژانس مسافرتی فطرس، علاوه بر هتل ‌های مختلف، اقامتگاه ‌های سنتی، بوم گردی، مهمانپذیرها و بسیاری از دیگر اقامتگاه ‌ها را با توجه به بودجه تان رزرو کنید.

از آنجایی که ممکن است قیمت رزرو هتل لحظه‌ای تغییر کند یا رزرو هتل شما با برنامه های خاص شامل (کنگره ها، نمایشگاه ها و …) تداخل یابد، بهتر است که حداقل 2 تا 3 هفته قبل از سفر، هتل خود را رزرو کنید.

قوانین هتل ‌ها در زمینه اقامت کودکان نسبت به بزرگسالان با یکدیگر متفاوت است، اما معمولاً هزینه رزرو کودکان زیر 12 سالی که نیاز به تخت جداگانه نداشته باشند رایگان یا بسیار ارزان ‌تر از هزینه اقامت بزرگسالان محاسبه می‌ شود.

اتاق دبل و توئین در هتل هر 2 به اتاق های 2 تخته برای اقامت 2 یا 1 مسافر گفته می ‌شود. اما گاهی قیمت این 2 اتاق با هم تفاوت دارند. اولین تفاوتی که در رابطه با اتاق توئین و دبل ممکن است متوجه شوید، تفاوت قیمت این 2 اتاق است. اتاق‌ های توئین معمولاً ارزان تر از اتاق دبل هستند و این به دلیل آن است که فضای کمتری اشغال می ‌کنند. اتاق های دبل دارای 1 تخت 2 نفره هستند و معمولاً اتاق فضای بیشتری دارد. اما اتاق های تویین، دارای ۲ تخت 1 نفره هستند و فضای کمتری در اتاق تعبیه شده است.

در این اتاق ‌ها، متراژ، نمای بیرون (ویو اتاق)، موقعیت اتاق در طبقات، تختخواب و چیدمان با یکدیگر متفاوت است.

معمولاً ساعت ورود مسافر به اتاق (چک این) در هتل های داخلی و خارجی بین ساعت 14 الی 15 بعد از ظهر و ساعت خروج (چک اوت) 12 ظهر است.

واچر هتل، رسید پرداخت و تأییدیه رزرو هتل است. پس از رزرو، واچر هتل صادر می شود که همیشه پرداخت هزینه شب های اقامت با صبحانه یا فقط به صورت اقامت می باشد.

مبلغ پرداخت شده در هنگام رزرو هتل، هزینه نهایی است اما ممکن است با توجه به قوانین هتل، هزینه‌ هایی بابت مالیات شهری، استفاده از پارکینگ یا مواردی از قبیل استفاده از خدمات هتل از مسافران به صورت جداگانه در هتل دریافت شود.

بله، می ‌توانید به راحتی رزرو هتل خارجی خود را از طریق فطرس با کارشناس مربوطه انجام داده، به صورت ریالی و با استفاده از کارت ‌های عضو در شبکه شتاب، هزینه رزرو را به راحتی پرداخت کنید.

بله، با توجه به شرایط هر هتل و رزرواسیون آن که در هنگام خرید هتل، کارشناس مربوطه تمام قوانین و شرایط مربوط به رزرو را اعلام می کند امکان ویرایش اطلاعات وجود خواهد داشت.

سایت فطرس با توجه به ماهیت خدماتی که دارد، در قبال خدمات رزرو هتلی که از طریق این سامانه انجام می شود کاملاً مسئول است. فطرس پشتیبانی رزرو هتل شما را قبل از شروع سفر تا پایان سفر بر عهده دارد و آماده ارائه خدمت به شما می باشد. در صورت عدم رضایت از خدمات هتل، نا هماهنگی های احتمالی در مراحل رزرو تا پذیرش مسافر در هتل که همگی جزو موارد مهم در فرآیند رزرواسیون هتل از طریق فطرس هستند شما می توانید از طریق شماره 021-88899111 یا ایمیل [email protected] با تیم پشتیبانی فطرس ارتباط گرفته و نارضایتی خود را اعلام نمایید. تیم پشتیبانی فطرس آماده خدمت رسانی در هر ساعت از شبانه روز است تا در کوتاه ترین زمان ممکن مشکل شما را مورد بررسی قرار داده و حل نماید.