فطرس
_

شرایط اخذ ویزای انگلیس

آژانس مسافرتی فطرس

شرایط اخذ ویزای انگلیس؛ نباید نا امید شد!


شرایط اخذ ویزای انگلستان متأسفانه در سایت سفارت این کشور اعلام نشده است و مواردی که در ادامه به شما اعلام می‌کنیم، تنها از تجربیات کارشناسان گروه مسافرتی فطرس برگرفته شده است.
شرایط اخذ ویزای انگلیس به شرح زیر می ‌باشد :

 • مدارک مالی : تمکن مالی ویزای انگلیس برای هر نفر حداقل 300 تا 350 میلیون تومان است. تمکن مالی ویزای انگلستان باید به پوند یا دلار آمریکا صادر شود. گردش حساب متقاضی نیز باید برای ۳ تا ۶ ماه آخر باشد. منظور از گردش حساب مبالغ ورودی و خروجی به حساب نیست، بلکه فقط تعداد تراکنشات مد نظر می ‌باشد.
 • ارائه دعوتنامه: دعوتنامه ویزای انگلیس حتماً باید از سوی بستگان درجه 1، یک دوست یا آشنا ارسال شود. در متن دعوتنامه حتماً باید مدت زمان اقامت، تاریخ ورود و خروج به انگلیس، نسبت شما با دعوت ‌کننده و محل اقامت شما در انگلیس ذکر شود.
 • تاریخچه سفری: در صورتی که دعوتنامه ندارید، تاریخچه سفری ملاک مهم ‌تری است. ویزای شنگن، ویزای کانادا، ویزای استرالیا و ویزای کشورهای آسیایی یک تاریخچه سفری قدرتمند محسوب می ‌شوند.
  - توجه داشته باشید که ممکن است ویزاهای ارائه شده از سفارتخانه کشور مقصد و به منظور اعتبار سنجی استعلام شود.
فطرس
_

وقت سفارت انگلیس

آژانس مسافرتی فطرس

وقت سفارت انگلیس؛ فقط باید انگشت نگاری شوید!
فرم درخواست ویزای انگلستان به صورت آنلاین در سایت سفارت این کشور تکمیل می ‌شود. شما باید پس از تکمیل فرم درخواست ویزا، هزینه ویزای خود را نیز به صورت آنلاین پرداخت کنید. پس از انجام این کار، می ‌توانید دفتر مورد نظر خود را برای انگشت نگاری و تحویل مدارک ارائه کنید. شما فقط برای دریافت ویزای تحصیلی باید یک مصاحبه کوتاه انجام دهید و برای دریافت دیگر انواع ویزای انگلیس نیازی به مصاحبه ندارید.

فطرس
_

انواع ویزای انگلستان

آژانس مسافرتی فطرس

کدام یک از انواع ویزای انگلیس برای من مناسب است؟
با توجه به هدف شما از سفر به انگلیس، ویزای این کشور در انواع مختلفی صادر می ‌شود. محبوب ‌ترین ویزاهای انگلیس ویزای کاری، تحصیلی و توریستی می ‌باشد که در ادامه شرایط اخذ آن ‌ها را برای شما بیان می ‌کنیم :

 • ویزای توریستی انگلیس: مهم ترین شرط اخذ ویزای توریستی انگلستان، مدارک مالی می ‌باشد. همانطور که در بالا به آن اشاره کردیم، مدارک مالی توسط افسر سفارت به دقت بررسی می‌ شود. به طوری که حتی حقوق دریافتی یا اجاره پرداختی باید در گردش حساب مشهود باشد! ایده‌ آل ترین تمکن مالی ویزای انگلیس برای هر نفر، حداقل 300 تا 350 میلیون تومان می ‌باشد.
 • ویزای تحصیلی انگلیس: ویزای تحصیلی انگلستان به ویزای (Tier4) معروف است. برای دریافت ویزای تحصیلی انگلیس حتماً باید از سوی یک مدرسه، دانشگاه یا کالج برگه پذیرش تحصیلی ارائه کنید. تمکن مالی ویزای تحصیلی انگلیس کاملاً به رشته تحصیلی شما در این کشور بستگی دارد. برای دریافت ویزای تحصیلی انگلستان حتماً باید مدارک تحصیلی خود را (براساس رشته انتخابی) ارائه کنید.
 • ویزای کار انگلستان: دعوتنامه از سوی یک کارفرما، شرکت یا مؤسسه، مهم ترین شرط اخذ ویزای تحصیلی انگلیس است. شما فقط در صورتی مجاز به کار در انگلیس هستید که مدرک زبان آیلتس (بسته به شغل مورد نظر) ارائه کنید.
فطرس
_

مدارک اخذ ویزای انگلیس

آژانس مسافرتی فطرس

برای دریافت ویزای انگلستان چه مدارکی باید ارائه شود؟
مدارک مورد نیاز ویزای انگلیس حتماً باید توسط دارالترجمه رسمی به زبان انگلیسی یا ولزی ترجمه شود. توجه داشته باشید که نیازی به گرفتن تأییدیه دادگستری و وزارت امور خارجه برای ترجمه مدارک نبوده و مهر دارالترجمه کافی است.
چک لیست مدارک ویزای انگلستان به شرح زیر می ‌باشد :

 • گذرنامه با حداقل 6 ماه اعتبار و یک صفحه خالی
 • گذرنامه های قبلی متقاضی به همراه ویزاهای قبلی
 • تمکن مالی به پوند یا دلار آمریکا
 • گردش حساب ۳ تا ۶ ماه آخر
 • اصل و ترجمه شناسنامه
 • ارائه کلیه اسناد منقول و غیر منقول به همراه ترجمه
 • ارائه دعوتنامه معتبر (در صورت دارا بودن)
 • ارائه گواهی اشتغال به کار و سابقه بیمه تأمین اجتماعی
 • رزرو بلیط رفت و برگشت هواپیما
 • واچر هتل
فطرس
_

مراحل اخذ ویزای انگلیس

آژانس مسافرتی فطرس

متقاضیان ویزای انگلیس ابتدا باید مدارک مورد نیاز همراه با فرم تکمیل شده درخواست ویزا را به صورت فیزیکی برای فطرس ارسال کرده و هزینه ویزا را واریز کنند.
مدارک توسط کارشناسان فطرس بررسی می ‌شود و سپس وقت سفارت انگلستان گرفته خواهد شد. در مرحله بعد، هماهنگی ‌های لازم با متقاضی برای انجام مراحل انگشت ‌نگاری در دفتر (VFS) تهران یا دبی انجام می ‌شود. گفتنی است ویزای انگلیس از طریق دبی با سرویس (VIP) و توسط همکاران مجرب برای همراهی مسافر در سفارت انجام می ‌پذیرد.
مدت زمان صدور ویزای انگلیس به نوع ویزای درخواستی بستگی دارد. شما برای پیگیری ویزای انگلیس با کارشناسان واحد ویزا در فطرس (021-88899111) تماس بگیرید.

فطرس
_

قیمت ویزای انگلیس در تهران

آژانس مسافرتی فطرس

هزینه ویزای انگلیس در دفتر فطرس چقدر است؟
قیمت ویزای انگلستان، با توجه به مدت اعتبار ویزای صادر شده متغییر می ‌باشد. به طور معمول هزینه ویزای انگلیس در دفاتر (VFSglobal) خارج از کشور کمی ارزان ‌تر است. در جدول زیر هزینه ویزای انگلستان با توجه به مدت اعتبار آن آورده شده است :

مدت اعتبار ویزای دریافتی

6 ماهه

2 ساله

5 ساله

10 ساله

هزینه ویزا

350 دلار

1000 دلار

2000 دلار

2500 دلار

فطرس
_

مدت زمان جوابدهی ویزای انگلیس

آژانس مسافرتی فطرس

مدت زمان جوابدهی ویزای انگلیس باید کمتر از 1 ماه باشد
مدت زمان جوابدهی ویزای انگلستان حدوداً 3 هفته است. در صورتی که از دفاتر خارج از ایران اقدام کرده باشید، باید پاسپورت خود را به دفتری که در آن انگشت نگاری شده‌اید، پیکاپ کنید و حتماً باید تا ۳۰ روز پس از دریافت جواب ویزا پاسپورت خود را پیکاپ کنید. اما اگر در دفتر تهران انگشت نگاری شده باشید، پاسپورت به آدرس مشخص شده پست می ‌شود. سفارت انگلیس طرح‌ های جداگانه‌ای برای جوابدهی به درخواست ویزا ارائه کرده است، که در ادامه به بررسی آن‌ها می‌ پردازیم :

 • سرویس استاندارد: با این انتخاب این سرویس، باید ۱53 دلار برای ویزای ۶ ماهه در سایت سفارت پرداخت کنید و جواب ویزای شما در ۱۵ روز کاری ارسال می ‌شود.
 • سرویس ویژه: با انتخاب این سرویس، باید ۴۰۹ دلار برای ویزای ۶ ماهه به سفارت انگلیس پرداخت کنید. جواب ویزای شما در ۵ روز کاری برای شما ارسال می‌ شود.
 • سرویس سوپر ویژه: با انتخاب سرویس سوپر ویژه، باید ۱,۴۰۶ دلار برای ویزای ۶ ماه انگلیس پرداخت کنید که در این صورت، جواب ویزای شما در ۲۴ ساعت برای شما ارسال می ‌شود.
فطرس
_

تمدید ویزای انگلیس

آژانس مسافرتی فطرس

در صورتی که مدت زمان اعتبار ویزای توریستی انگلیس تمام شده باشد، امکان تمدید آن وجود ندارد و متقاضی باید مجدداً برای اخذ ویزای انگلیس اقدام کند.

فطرس
_

ریجکت ویزای انگلیس

آژانس مسافرتی فطرس

چرا درخواست ویزای انگلستان رد می ‌شود؟
رایج ترین دلیل ریجکتی ویزای انگلستان، عدم توانایی در پرداخت هزینه ‌های اقامت می ‌باشد. در صورتی که افسران ویزای انگلستان به مدارک مالی شما شک داشته باشند، شما با بند عدم توانایی در پرداخت هزینه ‌ها ریجکت می‌ شوید. تاریخچه سفری نامناسب و ارائه دعوتنامه نامعتبر نیز از رایج ترین دلایل رد شدن ویزای انگلستان می ‌باشند

فطرس
_

رفع ریجکت ویزای انگلیس

آژانس مسافرتی فطرس

اعتراض به ریجکت ویزای انگلیس فایده‌ای ندارد!
رفع ریجکت ویزای انگلستان وجود ندارد. شما هر زمانی که مایل باشید می ‌توانید با رفع کردن نواقص پرونده خود مجدداً برای اخذ ویزای انگلستان اقدام کنید. امکان اعتراض به ریجکت ویزای انگلیس وجود دارد و نحوه اعتراض به آن در انتهای برگه ریجکتی ذکر شده است. اما پیشنهاد می‌ کنیم برای رفع ریجکت اعتراض نکنید. چرا که اقدام مجدد برای درخواست ویزای انگلستان هزینه کمتری برای شما خواهد داشت!